You are currently viewing Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa

Wykończenie oraz wyposażenie łazienki w funkcjonalny i estetyczny sposób wymaga wiele pracy. Umywalka łazienkowa odgrywa kluczową funkcję podczas codziennych czynności higienicznych. Powinny być one wygodne, eleganckie oraz pasować do pozostałych elementów aranżacyjnych łazienki.

W prostocie i elegancji siła

Każdy posiada własną, idealną wizję łazienki. Dla niektórych najlepszym wyborem będą umywalki łazienkowe wykonane w tradycyjnej stylistyce, innym przypadną do gustu umywalki nablatowe wykonane np. ze szkła. Umywalka to nieodłączna część każdej łazienki – nawet tej najmniejszej. Dzięki oferowanej różnorodności modeli, każdy może znaleźć swój wymarzony wzór i rozmiar umywalki. Można zdecydować się na szeroko dostępne umywalki kompaktowe albo na eleganckie umywalki w oryginalnych odsłonach.

umywalka nablatowa Warszawa
Umywalka nablatowa

Umywalki łazienkowe powinny odznaczać się trwałością i ergonomicznym kształtem. Ponadto pozytywną funkcję spełnia również specjalna powłoka ułatwiającą czyszczenie, którą są pokrywane niektóre modele umywalek. Niesłabnącą popularnością cieszą się również umywalki montowane bezpośrednio do ściany, które śmiało można podeprzeć eleganckimi, ceramicznymi postumentami. Wykonane klasycznie i posiadają wiele zalet, a ich montaż nie jest trudny ani skomplikowany.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli umywalek – najbardziej popularne są umywalki mebloweumywalki narożnemisy nablatowe oraz umywalki wiszące. Producenci oferują zarówno klasyczne wzory jak i awangardowe kształty i kolory.

Zjawiskowe umywalki montowane na blacie

Coraz większym uznaniem cieszą się także tzw. misy montowane na blacie. Prezentują się one bardzo ładnie i są niezwykle eleganckie. Umywalka łazienkowa umieszczona na blacie jest wygodna i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Ważne, aby miała odpowiedni kształt, średnice i była zamontowana na właściwej wysokości. Z umywalką nablatową wnętrze łazienki nabierze nowoczesnego wyrazu i urozmaici aranżację każdej łazienki. 

umywalka nablatowa Warszawa
Umywalka nablatowa w oryginalnej kolorystyce pudrowego różu

Umywalki łazienkowe znajdujące się na drewnianych lub marmurowych blatach same w sobie są nieprzeciętnie dekoracyjne i bardzo wyraziste. Dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi i kolorowi stanowią naprawdę ciekawe i zjawiskowe rozwiązanie.

Projektując wymarzoną łazienkę warto zdecydować się na wygodę i własną wizję stylistyczną. Umywalka powinna być łatwa w montażu, funkcjonalna i estetycznie wykonana, z dbałością o szczegóły. Miłośnicy klasycznego designu mogą wybrać gustowny i uniwersalny kolor biały umywalki, natomiast na nieco bardziej odważnych czekają nowoczesne umywalki łazienkowe w kolorze czarnym lub złotym. 

Tradycyjne umywalki umieszczone w szafce

Połączenie umywalki z szafką jest bardzo komfortowym i ergonomicznym pomysłem. Dodatkowo szafka łazienkowa jest meblem, stanowiącym znakomitą zabudowę instalacji wodnej. Daje ona także możliwość przechowywania różnych akcesoriów łazienkowych takich jak np. ręczniki lub kosmetyki. Umywalka meblowa jest prosta w montażu, a dzięki właściwie wybranym frontom i materiałom, wykorzystanym w szafce – wprowadza do łazienki harmonię i elegancję.

Idealna łazienka to połączenie wielu pasujących do siebie elementów, które tworzą spójną całość. To nie lada wyzwanie, które warto zacząć od wyboru najbardziej odpowiedniej umywalki łazienkowej. Będzie ona bowiem jedną z najważniejszych części całej aranżacyjne układanki. 

Dodaj komentarz