You are currently viewing Parawany nawannowe

Parawany nawannowe

Parawan nawannowy jest podstawowym elementem wyposażenia łazienki, który pozwala znacznie poprawić funkcjonalność wanny. Dzięki niemu możemy przekształcić ją w wygodną i przestronną alternatywę dla typowej kabiny prysznicowej.

Parawany nawannowe pełnią dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim jest to ochrona przestrzeni łazienki przed zachlapaniem, gdy używamy natrysku prysznicowego. Z drugiej strony parawan ma również bardzo duży wpływ na estetykę. W związku z tym musimy dostosować jego wygląd do wystroju całego pomieszczenia. Pozwoli nam to na wyeksponowanie najatrakcyjniejszych elementów aranżacji i zachowanie spójności. Parawany nawannowe szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku niewielkich łazienek, w których nie ma zbytnio możliwości umieszczenia i wanny, i kabiny prysznicowej – i musimy wybrać jedną z tych rzeczy.

Parawany nawannowe – rodzaje

Podstawowym podziałem, który można zastosować w przypadku parawanów nawannowych, jest ten ze względu na konstrukcję. Pod tym kątem możemy wyróżnić następujące ich rodzaje:

  • Harmonijkowy, który można składać i rozkładać przy jednym pociągnięciu ręki, za sprawą dużej ilości segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Jest on lekki i nie posiada prowadnicy. Łatwo się go montuje i demontuje, nie zawsze jednak skutecznie chroni on podłogę przed zachlapaniem.
  • Wahadłowy, który działa na zasadzie podobnej do drzwi jednoskrzydłowych, przymocowanych do ściany zawiasami. Jest to wygodna konstrukcja, jednak cierpi jej stabilność. W związku z tym parawany nawannowe wahadłowe są zazwyczaj bardzo lekkie i krótkie – nie sprawdzą się więc w przypadku dużych wanien.
  • Składany – który działa na podobnej zasadzie, co poprzedni, z tym że zazwyczaj posiada nieco większą ilość segmentów, jest cięższy i umieszczony na prowadnicy. Tego typu parawany umieszczane są najczęściej w dużych wannach, w których nie sprawdzi się ani parawan harmonijkowy, ani wahadłowy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą parawanów nawannowych!