You are currently viewing Wąska łazienka z wanną i prysznicem

Wąska łazienka z wanną i prysznicem

Wąska łazienka z wanną i prysznicem. Urządzenie każdego pomieszczenia, które jest wąskie, bądź też nieustawne – wymaga kreatywności oraz wykonania planu, który ergonomicznie wykorzysta całą dostępną przestrzeń. Łazienka musi być funkcjonalna i wygodna, ponieważ to właśnie w niej spędzamy najwięcej czasu ze wszystkich pomieszczeń w domu. Dodatkowo łazienka musi emanować dobrą energią, za którą odpowiada prawidłowo dobrana kolorystyka motywy i wzory we wnętrzu. Często wykonując aranżacje łazienki zastanawiamy się czy zdecydować się na wannę, a może prysznic. Czy urządzenie wąskiej łazienki wymaga od nas rezygnacji z wanny, a może da się połączyć oba rozwiązania w jedno.

Optyczne powiększenie łazienki

Większości z nas wydaje się, iż najtrudniejszym do urządzenia jest małe pomieszczenie jednak w praktyce trudniejsze jest wąskie. W pierwszym przypadku będziemy musieli je optycznie tylko powiększyć, zaś wąskie dodatkowo jeszcze poszerzyć, aby wydawało się szersze niż jest w rzeczywistości. To wyjątkowo ważny zabieg, ponieważ każde pomieszczenie musi posiadać odpowiednie proporcje wizualne. Wielu inwestorów zastanawia się; Czy możliwe jest umiejscowienie wanny i prysznica wąskie łazience? Oczywiście, że tak istnieją wanny z parawanem nawannowym, które pozwalają na zażycie również prysznica. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na połączenie obu funkcji wanny i prysznica, dzięki czemu wszyscy domownicy są zadowoleni.

wąska łazienka z wanną i prysznicem
Wąska łazienka z wanną i prysznicem

Wąska łazienka z wanną i prysznicem potrzebuję jasnych powierzchni, dlatego zwykle wybieramy płytki w kolorze białym lub kremowym. Dobrze również będą się prezentować tutaj jasne odcienie szarości, która imitować będą beton architektoniczny. Umieszczanie luster na przeciwnych dłuższych ścianach spowoduje wprowadzenie głębi i stworzy złudzenie nie tylko większej, ale przede wszystkim szerszej przestrzeni. Wąska łazienka z wanną i prysznicem może również wykorzystać ciemniejsze kolory, które skutecznie poszerzają optycznie pomieszczenie.

Funkcjonalna łazienka nie uznaje kompromisów

Zwykle w małych lub nieustawnych łazienkach musimy wybierać; czy bardziej zależy nam na praktycznym prysznicu czy też w wygodnej i luksusowej wannie? Jak już wcześniej wspomnieliśmy prawidłowe podejście do projektu łazienki pozwolił nam na znalezienie miejsca na oba urządzenia sanitarne. Wąska łazienka z wanną i prysznicem wykorzysta wannę na krótszym boku zaś prysznic naprzeciwko drzwi, czyli na końcu pomieszczenia. W skrajnych przypadkach może okazać się, iż łazienka jest na tyle wąska, że nie mamy możliwości wykorzystanie obu urządzeń. W takiej sytuacji na wąskiej ścianie postaw na prysznic typu walk-in, czyli bez brodzika. Typową kabinę prysznicową zastępuje szklany transparentny panel umożliwiając większą swobodę aranżacji wnętrza. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem będzie ustawienie prostokątnej wanny przy dłuższej stronie nawet w niewielkiej odległości od prysznica.

Wąska łazienka z wanną i prysznicem – A co z pralką?

Kiedy udało nam się zagospodarować miejsce dla wanny i prysznica przyszedł czas na pozostałe meble łazienkowe oraz sprzęty. Innowacyjne podejście do urządzenia wąskiej łazienki z wanną i prysznicem wymaga stworzenia wielofunkcyjnych rozwiązań. Ciekawą opcją będzie zabudowanie pralki, która stanie się dodatkowym blatem, na którym możemy ustawić koszyki i pojemniki na kosmetyki oraz akcesoria. Umywalka nablatowa pozwoli nam na zagospodarowanie miejsca do przechowywania pod nią, dzięki czemu zyskujemy praktyczne i ergonomiczne wykorzystanie całej możliwej dostępnej przestrzeni.

Odwiedź nasz salon łazienek i sprawdź oferta na wizualizacje łazienki.