You are currently viewing Nowa kolekcja Tubądzin by Beata Koziara Cielo e Terra

Nowa kolekcja Tubądzin by Beata Koziara Cielo e Terra

Inspiracją do powstania kolekcji był krajobraz Polski. Jej włoska nazwa w tłumaczeniu na nasz język oznacza „niebo i ziemia”. Kolekcja powstała bowiem po to, aby w kolorach Polski mogli rozkochać się fani dobrego designu nie tylko w kraju nad Wisłą. Dorota Koziara opowiedziała nam, jak przebiegał proces powstawania kolekcji i zdradziła, która z płytek jest jej ulubioną.

Niech nie zmyli was włoska nazwa polskiej kolekcji. Dorota Koziara studiowała projektowanie w Rzymie. Jednak już od kilkunastu lat siedzibą jej studio jest stolica światowego designu, Mediolan. Zarówno studia w Polsce na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, jak i studia w Rzymie, wieloletnia praca z samym mistrzem światowego designu Alessandro Mendinim w Atelier Mendini czy w końcu jej własnym studio w Mediolanie pozwoliły jej zrozumieć, że projektuje się przede wszystkim dla ludzi. Kolekcja „Cielo e Terra” składa się z 9 płyt w kilku formatach o grubości 6 lub 10 mm. Płyty dostępne są w ramach systemu modułowego.

PŁYTY GRESOWE TUBĄDZIN CIELO E TERRA

Dorota Koziara

Projektantka, artystka, architektka wnętrz, dyrektorka artystyczna i kuratorka wystaw, jedna z najbardziej rozpoznawanych poza granicami kraju postaci związanych z polskim dizajnem.