Największy wybór płytek w Warszawie

Posiadamy w ofercie Płytki Ceramiczne z Polski, Hiszpanii, Włoch, Niemiec. Dbamy o to aby były to płytki ceramiczne najwyższej jakości, najbardziej uznanych i renomowanych firm. Naszym głównym celem jest od zawsze zadowolenie Klientów. Wierzymy, iż dzięki dbałości o jakość oferowanych przez nas płytek cel ten został osiągnięty.

Znajdą Państwo u nas płytki ceramiczne łazienkowe, salonowe, kuchenne, tarasowe, elewacyjne, a także płytki specjalistyczne – spełniające szczegółowe wymagania dotyczące określonych norm i zasad bezpieczeństwa. Cechuje je różnorodność formatów oraz bogata szata kolorystyczna co pozwala dobrać płytki ceramiczne do każdego pomysłu i projektu naszych klientów.

Stawiając na pierwszym miejscu jakość dbamy jednocześnie o to, aby płytki ceramiczne przez nas oferowane były w przystępnych cenach. Wszystko po to, aby nasi Klienci mogli stworzyć przestrzeń o jakiej marzą.

płytki podłogowe Warszawa
płytki podłogowe Warszawa
płytki podłogowe Warszawa

Płytki ceramiczne na miarę każdej łazienki

Wybór idealnych płytek ceramicznych – nie należy do najprostszych zadań. Na szczęście nasz Salon Łazienek posiada w swojej ofercie bogaty wybór płytek ściennych i podłogowych najlepszych polskich i europejskich producentów. Różnorodna i dopasowana do każdego portfela oferta naszych salonów łazienek pozwoli na aranżację praktycznie każdej łazienki w dowolnym stylu.

Nasze ekspozycje obfitują w bogato i kompleksowo urządzone „mini wnętrza”, które stanowią dla większości naszych klientów ogromną inspiracje. Dodatkowo dla Państwa wygody – nasz Salon Łazienek w Warszawie i Łomiankach wykonuje projekt łazienki, który połączony z licznymi wizualizacjami daje pełny pogląd na efekt końcowy całego wnętrza. Odwiedzając nasz salon otrzymujecie Państwo pełne i profesjonalne wsparcie naszych doradców, którzy przeprowadzą krok po kroku, aby remont łazienki poszedł bez problemu.

Powszechnie przyjęło się, iż wielu klientów wybiera najpierw płytki ceramiczne, a potem zastanawiają się nad ich ułożeniem – co jest ogromnym błędem, chociażby pod względem zakupu odpowiedniej ilości płytek podłogowych i ściennych. Architekci wnętrz są zgodni, co do tego, że najpierw należy wykonać projekt uwzględniający rozmieszczenie wszystkich urządzeń sanitarnych i mając go przed oczami, dobrać najlepiej pasujące do niego płytki łazienkowe.

płytki ceramiczne salon łazienek warszawa
płytki ceramiczne salon łazienek warszawa
salon łazienek Warszawa
płytki ceramiczne salon łazienek warszawa

Idealne płytki do łazienki

Idealne płytki ceramiczne nie są takie same dla każdej łazienki. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz preferowanego stylu, płytki do każdej łazienki będą inne. Łazienka w bloku czy też kamienicy, charakteryzuje się dużą ilością urządzeń oraz niewielką powierzchnią. Dlatego też, wybierz do niej płytki ceramiczne w stonowanych barwach, które nadadzą harmonii całemu założeniu. W przestronnych i świetlistych łazienkach mamy większe pole manewru, ponieważ nie tylko sprawdzą się tutaj stonowane rozwiązania, ale także płytki łazienkowe bardziej dekoracyjne i w żywych barwach.
Wielkość, kształt łazienki i rozmieszczenie sprzętów łazienkowych ma także znaczenie podczas wyboru wielkości płytek ceramicznych. Paradoksalnie nie sprawdza się tutaj zasada, iż do małej łazienki stosuje się małe płytki ceramiczne. Przyjmuje się, iż płytki ścienne w małych łazienkach powinny być takiej szerokości, aby na jednej ze ścian mieściły się dwa rzędy bez ich przycinania. Ułożenie płytek ściennych determinowane jest także przez fugi. O najkorzystniejszej wielkości płytek decydują wysokości, na jakich umieszczona zostanie; wanna, kabina prysznicowa, pralka czy też umywalka. Jedno jest pewne – idealny rozmiar płytek łazienkowych to taki, którego nie trzeba ponad przeciętnie przycinać.

płytki ceramiczne paradyż salon łazienek Warszawa
płytki ceramiczne inserto salon łazienek Warszawa

Nowoczesne czy klasyczne płytki ceramiczne?

Wyodrębnia się dwa wiodące trendy we wzornictwie płytek ceramicznych. Pierwszym z nich są płytki do łazienki o okazałych rozmiarach, które pozwalają na podzielenie powierzchni na mniejsze części dzięki fugom. Tego typu zastosowanie płytek ściennych eksponuje urządzenia i meble, stanowiące wyposażenie łazienki.

Kolekcje czołowych producentów płytek ceramicznych zwykle składają się z dopasowanych do każdej kolekcji dekorów i listew ściennych, które mają za zadanie urozmaicić wnętrze i dodać jej indywidualnego charakteru. Dekorami mogą stać się również mozaiki, które w łazienkach pełnią dwie role – dominującą i detalu.

umywalka nablatowa Warszawa
płytki ceramiczne Łomianki
wanna wolnostojąca Warszawa
płytki ceramiczne Łomianki
wyposażenie łazienek Warszawa

Płytki ceramiczne dopasowane do stylu łazienki

Nasz Salon Łazienek jest jednym z największych w Warszawie, a co za tym idzie u nas znajdziesz bogaty wybór, sprawiając iż każdy znajdzie wymarzone płytki pasujące do wybranego przez siebie stylu aranżacji łazienki.

Minimalistyczna łazienka kocha proste i geometryczne rozwiązania. Dlatego też płytki ścienne i płytki podłogowe powinny być duże i gładkie. Fakturą i strukturą mogą imitować szkło, skórę, metal i beton. Do nowoczesnej łazienki, która ma być bardziej przytulna wybierzmy płytki ceramiczne z wyraźną geometryczną fakturą albo takie, które można ułożyć w wielkoformatową fotografię.

W klasycznych aranżacjach płytki łazienkowe znajdą wiele rozwiązań. Od płytek ceramicznych imitujących kamień i drewno po lata 20 i hiszpańskie majoliki oraz szachownice. Łazienka w stylu rustykalnym pokocha płytki ceramiczne o nieregularnych i pofalowanych brzegach. Ich powierzchnia może być matowa lub o przetartym połysku. Idealnie w takim połączeniu będą sprawdzać się dekory o kwiatowym lub drewnianym wzorze.

bateria prysznicowa Warszawa
nowoczesne płytki do łazienki Warszawa
płytki ceramiczne Łomianki

Rodzaje płytek ceramicznych

Powszechnie mówimy : płytki do łazienki czy też kuchni, jednak wśród nich wyróżniamy różne rodzaje. Pierwszym z nich jest glazura. Glazura to kruche i cienkie płytki fajansowe pokryte szkliwem – przeznaczona jest do układania tylko i wyłącznie na ścianie. Terakota to płytki o gładkiej lub fakturowanej powierzchni. Wyróżniają się wytrzymałością jest są bardziej kruche niż gres. Terakota może być stosowana zarówno, jako płytki ścienne jak i podłogowe. Gres porcelanowy stanowi trzeci rodzaj płytek. Wykonany z drobno zmielonego kwarcu, skaleni oraz kaolinu wyróżniają się trwałością, odpornością na ścieranie, plamy i działanie środków chemicznych. Mogą być szkliwione, a dodatkowo również polerowane. Dobre na podłogi, mogą też zastąpić płytki ścienne. Ostatnim rodzajem jest klinkier szkliwiony, który posiada najwyższe parametry techniczne i wyróżnia się bogatą kolorystyką. Nierówności w wymiarach są wpisane w rustykalną estetykę płytki. Dobry na ściany i podłogi.

gres glazura terakota Warszawa
gres glazura terakota Warszawa
gres glazura terakota Warszawa
gres glazura terakota Warszawa

Kolor fugi, a płytki ceramiczne

Fuga jest często lekceważona przez inwestorów, jednak to właśnie ona może zupełnie odmienić łazienkę i dokładnie wykonana podkreśli indywidualny charakter i perfekcjonizm wykończenia. Doradcy naszego salonu łazienek znają wszystkie fugi od podszewki i dokładnie wiedzą, jaki efekt finalny dzięki nim uzyskamy. Warto zauważyć, iż sucha zaprawa jest jaśniejsza niż jej efekt końcowy.

Architekci wnętrz i wykonywany przez nich projekt łazienki zakłada dwa nurty doboru fug do płytek łazienkowych. Jedni wybierają takie, które stworzą z płytkami subtelną kompozycję – o ton jaśniejsze od płytek. Inni decydują się na takie, które wyraźnie podkreślą kształt płytek, i uzyskują wyraźny efekt graficzny.

Dobierając fugę warto brać pod uwagę aspekty praktyczne. Fuga na podłodze powinna być odporna na zabrudzenia. Takimi właściwościami wyróżnia się fuga epoksydowa. Łatwo je też utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć je ścierką zwilżoną wodą z detergentem. Dodatkowo są bardzo elastyczne, dlatego też zaleca się stosowanie fugi epoksydowej do ogrzewania podłogowego.

Jeżeli stawiamy na minimalizm to z pewnością zależy nam na wąskich fugach. Idealnie sprawdzą się płytki rektyfikowane. Wtedy nawet przy płytach wielkoformatowych fugi mogą mieć zaledwie 1,5 mm. Wykończenie z takich płytek jest nie tylko praktyczne, ale też ważne dla stylu łazienki.

płytki ceramiczne salon łazienek warszawa
płytki podłogowe Warszawa

Płytki ceramiczne najlepszych producentów